• 00989118888591
 • 00989128128122
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 پوشش‌ محافظ تیر و ستون کناف

سازه های فولادی علاوه برفوایدی که دارند ، دارای نقاط ضعف های مختلفی نیز هستند . یکی از این نقطه ضعف و ایراد این ساختار ها  ، مقاومت کم آن ها در برابر حریق و آتش سوزی است . صفحات محافظ تیر و ستون کناف این مشکل را به راحتی برطرف میکنند.

مقاومت این ساختار های فولادی به صورتی است که بعد از وقوع آتش سوزی ، امکان فروپاشی و ناپایداری این سازه ها بسیار بالا می باشد. طبق استاندارد های سازه های از جنس فولاد ، این ساختار ها میبایست در یک مدت زمان معین و مشخص شده ای در مقابل حریق و آتش سوزی مقاوم باشند.

اجرای پوشش‌ های محافظ تیر و ستون کناف

در ساختار هایی که دارای پوشش های محافظ تیر و ستون است .
یک زیر سازی فلزی باوزن کم درپیرامون تیرها و ستونها اجرا شده که صفحات گچی برروی این زیرسازی نصب خواهندشد.

پوششی از این صفحات مقاوم اجزای ساختار را احاطه میکند . استفاده از این محصول موجب خواهد شد تا سازه مورد نظر شما در مقابل آتش سوزی بسیار مقاوم شود. در اجرای این پوشش ها برای پوشش‌ محافظ تیر کناف با عمق 60 سانتیمتر و عرض کمتر از 50 سانتی متر ، نیازی به سازه گذاری نیست ، مگر آنکه از لحاظ اجرایی ضرورت داشته باشد. برای اجرا و نصب این پوشش ها ابتدا از پانچ استفاده کرده و در زمان نصب صفحات برای اتصال میان سازه و پوشش از پیچ TB استفاده میشود.
با استفاده ازاین روش میتوان پوششی بارده مقاومتی تا 120 دقیقه برای تیر و 180 دقیقه برای ستونها بوجودآورد.
نکته مهم و لازم بذکر در رابطه با پوشش ، سرعت وسهولت اجرا وارزانی نسبت به سایر روشهای قدیمی میباشد.
این ساختار دارای اجزایی مشابه اجرای بکار رفته دردیوارهای جداکننده کناف و سقف‌های کاذب یکپارچه کناف میباشد.

نکته ای که باید دراجرای پوشش ها درنظر گرفت وبه آن توجه کرد میزان عمق وعرض بالسازه موردنظر است.

پوشش محافظ تیر و ستون کناف در رشت و گیلان

پوشش‌ محافظ تیر کناف

پوشش‌ محافظ تیر کناف : در ساختار هایی که دارای یک لایه میباشد از یک قطعه پنل گچی با ضخامتی معادل لایه محافظ با عرض 18 سانتیمتر برای پشتیبانی و پوشش دادن درز ها در بین صفحات استفاده میشود.
این قطعه به همراه یک لایه نازک درزگیر و با استفاده از ماله شانه ای بر روی سازه اجرا میشود .

اما در ساختار هایی که دارای چند لایه هستند باید به نکات دیگری مانند محل اجرای پیچ ها توجه کرد.
پیچ های در لایه های مختلف پوششی فوقانی باید فاصله کافی با پیچ های اجرا شده در لایه های زیرین را داشته باشند به طوریکه دو عامل اتصال در کنار هم قرار نگیرند. رعایت کردن اصول در اجرای این لایه ها الزامی است و عدم توجه به استاندارد ها و روش صحیح اجرا این پوشش ها موجب کاهش چشمگیر مقاومت ساختار ها در برابر حریق و آتش سوزی میشود.

پوشش‌ محافظ ستون کناف

پوشش‌ محافظ ستون کناف : در ساختارهایی که کد حریق و آتش سوزی دارند ، درزگیری بسیار مهم و باارزش است.
با درزگیری تمامی منافذ و راه های عبور کردن آتش به طور کامل پر میشوند.
با درزگیری ساختاریی نفوذ ناپذیر و یکپارچه ساخته میشوند که کاملا از عبور آتش جلوگیری میکنند .
قسمتیکه درزگیری و یکپارچه کردن آن بسیار حائز اهمیت است قسمت اتصال ساختار سقف ، کف ویا عناصر اطراف میباشد.
برای درزگیری میتوانید از محصولات مختلف استفاده کنید که پیشنهاد ما به شما نوار درزگیر کناف میباشد چراکه این محصول کارایی بسیار راحت دارد به طوریکه افراد معمولی نیز میتوانند از آن استفاده کرده و بر روی ساختار های مختلف به اجرا در بیاورند.

خرید پوشش محافظ تیر و ستون کناف

برای خرید پوشش محافظ تیر و ستون کناف و اجرای انواع محصولات کناف ، اعم از نوار درزگیر کنف ، عایق آبی کناف ، تایل های گچی کناف و … میتوانید از قسمت تماس با ما ، با فولاد بام 2 در ارتباط باشید.
این مجموعه مفتخر است که در اجرای محصولات مختلف کناف و دیوار کناف و پوشش سقف شیروانی در خدمت شما عزیزان باشد.ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

پوشش های محافظ کناف

پوشش‌ های محافظ کناف : از این ساختار های برای محافظت از تیر و ستون ها و سایر قسمت های سازه های از جنس فولاد و همچنین پوشش داکت ها و کانال استفاده میشود. از این ساختار ها برای مقاوم کردن سازه ها در برابرت حرارت استفاده میشود. ساختار های دارای کد حریق دارای ضوابط و شرایط ویژه ای هستند که جهت استفاده از این نوع ساختار ها توصیه میشود که با قسمت پشتیبانی شرکت آکس طرح و ساخت در ارتباط باشید. برای حفاظت یک ساختمان در برابر آتش سوزی در مراحل طراحی ، اجرا و بهره برداری باید به نوع کاربری آن ساختمان نیز توجه داشت.و عوامل زیر را در نظر گرفت

استفاده کردن از مصالح و موادی که به سختی آتش میگیرند
تعبیه سیستم های اعلام آتش سوزی
ایجاد کردن راه های فرار برای خروج افراد
ایجاد کردن فضایی مناسب برای نیروی های آتش نشانی در پیرامون و داخل ساختمان مورد نظر
مقاوم کردن عناصر و متریال مانند تیر و ستون های از جنس فولاد
استفاده کردن از ساختار ها و سازه های مقاوم در برابر آتش سوزی

پوشش های محافظ کناف در رشت و گیلان

پوشش‌ های محافظ کناف در برابر حریق

1 : دیوار های جدا کننده کناف ، ساختار هایی مقاوم در برابر آتش سوزی هستند . از این دیوار ها برای تقسیم کردن و محصور کردن فضای داخلی ساختمان های مختلف استفاده میشود . دیوار جدا کننده کناف مناسب برای قسمت های مختلف یک ساختمان مانند راهرو ها ، راه پله ها و یا راه های خروجی ساختمان است . استفاده از این ساختار موجب میشود تا ساختمان مورد نظر شما در مقابل آتش سوزی ایمن شود.

2 :  دیوار های پوششی کناف نیز در مقابل آتش سوزی و حریق استفاده میشود . از این ساختار ها جهت حفاظت چاه های تاسیساتی و یا چاه های آسانسور در برابر آتش سوزی استفاده میکنند.این نوع پوشش برای مقاوم کردن دیوار های بنایی موجود و ایجاد کردن زون های حریق در ساختمان هایی که در مرحله بهره برداری هستند نیز مناسب خواهد بود

3 : سقف های کاذب کناف نیز پوششی بسیار مناسب جهت محافظت بناها در مقابل حریق و آتش سوزی است.از این سقف های کاذب میتوان سازه سقف و یا تاسیسات پشت سقف کاذب کناف را در برابر آتش سوزی محافظت نمود و همچنین در صورتی که در طبقه بالایی و یا قسمت پشتی سقف کاذب آتش سوزی اتفاق افتد ، استفاده از این ساختار فضای زیر سقف را ایمن خواهد کرد.

4 : شریان تاسیساتی کناف نیز برای محافظت مسیر های تاسیساتی استفاده میشود .
مسیر های تاسیساتی مختلف مانند داکت های برق ، کانال تهویه ، شوت های زباله
با استفاده از این ساختار ها در مقابل آتش سوزی بسیار مقاوم و ایمن خواهند شد.

5 : محافظ تیر و ستون کناف : حفاظت سازه ها و ساختار های از جنس فولاد در برابر آتش سوزی با استفاده از پوشش دادن ایت قسمت ها با صفحات نسوز و یا مقاوم در برابر حریق ، عملی امکان پذیر و ممکن به حساب می آید.پوشش ذکر شده مانع از عبور و پیشروی آتش سوزی و افزایش دمای پیرامون تیر ها و ستون ها میشود . ویژگی خوبی که این نوع ساختار حفاظتی دارا میباشد سهولت و سرعت اجرا و مقرون به صرفه بودن آن نسبت به روش های سنتی است. استفاده کردن از این پوشش ، باعث میشود که نازک کاری اجزای سازه ای تامین شده که خود نیز به بهبود صرفه اقتصادی و سرعت بخشیدن در اجرای آن کمک میکند.


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

دیوار کناف

دیوار کناف چیست : یکی از بهترین راه کارها برای فراهم آوردن فضای داخلی مدرن و جذاب ودر عین حال مقرون به صرفه و استاندارد، اجرای دیوار خشک است. دیوارهای خشک که با نام دیوار کاذب نیز شناخته می شوند به دلیل سهولت نصب و جذابیت ظاهری طرفدار بیشتری پیدا کرده و مورد استفاده قرار میگیرند. برند کناف نیز به عنوان تولید کننده برتر و پیشتاز سقف کاذب مشبک ، دیوار خشک و سایر تجهیزات سیستم استاندارد محبوب ترین تولید کننده در این عرصه می باشد و در این بخش ما میخواهیم به معرفی مزایا،‌معایت و سایر ویژگیهای دیوار کناف بپردازیم. با ما همراه باشید.

دیوارهای کناف ساخته شده از ترکیب  فلز و صفحات روکش دار گچی یا سیمانی و عایقهای صوتی و حرارتی هستند.
میتوان به واسطه وجود همین عایق ها ، دیوار کناف را به عنوان برترین دیوار خشک در سطح استانداردهای بین المللی دانست. دیوار خشک کناف به واسطه ی همین متریال، درزگیر کناف ، سایر اتصالات و عایق ها به خوبی از نفوذ هرگونه صدا و انتقال دما جلوگیری می کنند و عملکرد فوق العاده ای دارند.
در این سیستم دو گروه دیوار وجود دارد که شامل جداکننده و دیوارهای پوششی میباشد.

واز نظر لحاظ طرح معماری و قابلیتهای ساختاری هیچگونه محدودیتی در انتخاب این سیستم ها وجود ندارد. دیوارهای جداکننده مدلهای مختلفی از جمله : دیوار جداکننده ساده ، دیوار با مقاومت بالای مکانیکی ، دیوار با عملکرد صوتی و دیوار تاسیساتی دارد.
دیوارهای پوششی نیز همانطور که گفته شد به دو نوع با سازه و بدون سازه تقسیم می شوند.

انواع دیوار کناف در ایران

انواع دیوار کناف در ایران به دو نوع جداکننده و پوششی تقسیم می شوند،‌ که در ادامه به معرفی و بررسی ویژگیهای هر یک میپردازیم. دیوار جداکننده کناف دیوارهای غیر باربر می باشند ازاین ها برای تقسیم فضای داخلی ساختمانهای مختلف استفاده می شود این دیوار ها از قابهای فولادی سبک ساخته شده از C و U تشکیل شده . بعلاوه صفحات روکش دار گچی یا پانل گچی در یک یا چند لایه یه وسیله ای پیچ مخصوص روی آنها نصب میشود.

دیوار های پوششی

انواع دیوار پوششی کناف در ایران به دو دسته ی بدون سازه و با زیرسازی فلزی تقسیم میشوند. این نوع دیوار ها دارای ساختارهای مناسبی برای تکمیل نازک کاری ، عایق صوت و گرما ، پوشش معماری و یا بازسازی سطح دیوارهای بنایی هستند.

کناف و دیوار کناف فولاد بام 2 در رشت و گیلان

وزن و ضخامت دیوار

رده وزنی دیوار های کناف بین 25 تا 50 کیلوگرم بر متر مربع میباشد.
بطور میانگین 60 تا 90 نسبت به دیوار بنایی سبکتر است.
همچنین ضخامت دیوارهای کناف بستگی به طرح مورد نظر متغیر میباشد.

دیوارهای جداکننده اغلب در حد فاصل فضاهای کنترل شده از لحاظ گرما قرار می گیرند.
ولی اگر در حد فاضل فضاهای کنترل نشده قرار بگیرند استفاده از عایق پشم معدنی در ساختار ضروری است.
عواملی مانند تعداد و ضخامت ورقات ،اندازه ضخامت لایه ها در میزان عایق حرارتی بسیار موثر هستند.


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

سیستم های پاششی کناف

استفاده از سیستم های پاششی کناف در برابر آتش سوزی جزء بهترین و رایج ترین روش ها برای جلوگیری از آتش سوزی ساختمان و محافظت از آن ها می باشد.در این روش معمولا ستون ها و تیر های اصلی ساختار ها برای محافظت کردن  استفاده میشوند

همچنین سطح ها ، سقف و دیوار و کف نیز باید در مقابل آتش سوزی و حریق مقاوم شوند.
حدود 50 سال است که از پوشش های معدنی برای حفاظت در برابر آتش سوزی استفاده میشود و این سابقه در ایران به بیش از 2 دهه میرسد.
سیستم های پاششی همانطور که از اسمش مشخص است به صورت پاششی استفاده میشود و همچنین دارای ظاهری مشابه کنیتکس است.

سیستم های پاششی کناف در رشت و گیلان

این پوشش ها از مناسب ترین روش های مقاوم سازی سطوح مختلف در برابر آتش سوزی می باشد.
چراکه این پوشش ها از لحاظ عملکرد استاندارد بوده و دقت اجرایی بسیار بالایی را دارا می باشند. شما به راحتی با استفاده از این سیستم به راحتی میتوانید از ساختار های خود در برابر آتش سوزی محافظت و یا حتی در پیشروی آتش سوزی اقدام کنید.

استفاده از سیستم های پاششی کناف

یکی از مزایای استفاده از این روش ها وزرن کم و سهولت در اجرا آن است.
این سیستم ها از لحاظ عملکرد و روش اجرا بسیار استاندارد بوده و با توجه به تجربه کاربری بسیار در مقابل آتش سوزی مقاوم می باشد. یکی دیگر از مزایای استفاده کردن از روش ها و سیستم های پاششی اجرای بسیار سریع آن توسط دستگاه های مختلف در سطح های عمودی و افقی است.این سیستم ها قابلیت چسبندگی بسیار بالایی نسبت به فولاد و بتن دارد همچنین نیازی به استر و یا پرایمر ندارد. استفاده کردن از این روش موجب میشود که ساختار مورد نظر در برابر حریق و آتش سوزی حدود 30 تا 180 دقیقه مقاوم باشد و آسیبی نبیند.

از دیگر ویژگی های این روش و سیستم پوششی کناف میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

حفاظت استاندارد از اجسام موجود در فضا
دارا بودن وزن کم
حفظ و نگهداری کردن خواص و ویژگی های خود در دراز مدت
چسبندگی بسیار بالا نسبت به مواد قدیمی و روش های سنتی
عدم احتیاج به آستر و یا پرایمر
محافظت از سازه در برای حریق در مدت زمان 30 الی 180 دقیقه
اجرای سریع و آسان
دارای کیفیتی مطلوب

هزینه اجرای سیستم های پاششی کناف

برای اجرای سیستم پاششی کناف مذکور شما میتوانید به راحتی با فولاد بام 2 ، کارخانه تولید و فروش انواع محصولات کناف ، در تماس باشید . این مجموعه مفتخر است تا در اجرا و خرید محصولات مختلف کناف اعم از اجرای دیوار کناف ، فروش کناف ، اجرای سقف کاذب کناف ، سقف کشسان و یا حتی بازسازی و نوسازی ساختمان ” هزینه بازسازی منزل ” های مختلف در خدمت شما عزیزان باشد.


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

ورق شیروانی چیست؟

ورق شیروانی در درجه اول برای زیبایی و ممانعت از بوجود آمدن خرابی در سقف و همچنین کاهش میزان خسارت به صورت شیروانی استفاده میشود. در گذشته به جای ورق شیروانی از سفال استفاده میشد و ورق سفالی به شدت ضربه پذیر و شکننده بودند به همین علت ورق شیروانی جای سفال را گرفت. ورق شیروانی آهنی است که با فلزی از جنس روی پوشیده شده این نوع ورق حتی ترک هم بردارد و یا دچار شکستگی شود زنگ نمیزند.

امروزه علاوه بر مناطق بارانی جهان که از این محصول استفاده میکنند بلکه در اکثر مناطق نیزبه علت زیبایی که این نوع ورق دارداز این ورق استفاده میشود وبسیار دربرابر بارش باران مقاوم هستند و طول عمر بالایی نسبت به ورق های سفالی دارند و کاملا به صورت استاندارد طراحی و تولید میشوند.

این ورق ها گالوانیزه هستند و به همین علت در مقابل خردگی و فرسایش و پوسیدگی مقاوم هستند و علاوه بر این از مزایای گالوانیزه میتوان به مقرون به صرفه بودن این ورق اشاره کرد و همچنین در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید میشود و یکی از محبوب ترین طرح آن ورق طرح سفال هست .

از آنجایی که به علت آلودگی هوا و آلاینده های موجود در هوا باران های اسیدی و مضر برای ساختمان و نمای آن میبارد ;به همین دلیل استفاده از این محصول توصیه میشود.

مزایای ورق شیروانی:

 • نصب سریع و آسان
 • پایین بودن قیمت این محصول
 • عدم تغییر رنگ و حالت
 • مقاومت بالا در برابر انواع شرایط آب وهوایی
 • یکپارچه بودن
 • مقاومت بالا در برابر ترک خوردگی

ورق شیروانی در کجا استفاده میشود؟

این محصول در انواع پوشش سقف های سوله، لوازم خانگی، صنعت حمل و نقل ،صنایع فلزی، صنایع ساختمانی، و….استفاده میشود.
مثال استفاده ورق شیروانی در صنعت ساختمان: پوشش سقف یا دیوارهای انبارها و كارگاه ها، نماهای داخلی و خارجی ساختمان ها ، ساخت كانتينر، سقف كاذب

ورق شیروانی رنگی

انواع فرمینگ های ورق شیروانی:

 1. ورق طرح سفال (پالرمو و ژنوا )
 2. ورق کرکره سینوسی
 3. ورق ذوزنقه
 4. ورق شادولاین
 5. ورق طرح سفال

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 14

دیروز: 36

هفته: 101

ماه: 219

بازدید کل: 27284

درباره ما

فولاد بام 2 افتخاردارد که با به کار گیری  دانش فنی روز و رعایت استاندارد های لازم  فعالیت خود را در زمینه پوشش سقف و سقف شیروانی تداوم بخشیده و در تولیدات خود زیبایی استحکام, تنوع رنگ و طرح وضخامت متنوع را مورد توجه قرار داده تا علاوه بر اینکه مهندسین معمار , و طراحان ساختمان و عموم مردم را تحقق بخشد و پاسخ مناسبی به نیازهای صنعت ساختمان نیز داده باشد.

آدرس فولاد بام 2 در رشت

ارتباط با ما

آدرس:رشت-میدان رازی(انتظام)جاده جیرده-100 متر بعد از هلال احمر-اول فلکده

تلفن تماس:  

09128128122

09118888591

09118888592

مدیریت :هادوی